KÚPEĽKA.EU - Obklady a dlažby - kúpeľňové štúdio

Sanita do kúpeľne a wc

Sanitárna keramika od popredných svetových výrobcov. Sanita pre dizajnové kúpeľne - umývadlá, toalety, bidety. Štýlové a funkčné zároveň.

Umývadlo do kúpeľne vyberáme už pri jej návrhu. Či už ide o novú kúpeľňu, alebo o jej rekonštrukciu, správny tvar, veľkosť a typ sanitárnej keramiky je veľmi dôležitý. 

Kúpeľňová sanita - funkčná a dizajnová

Sanitu do kúpeľne vyberáme podľa jej veľkosti, tvaru, materiálu, ale aj podľa toho, koľko ľudí bude kúpeľňu používať a aké priestory máme k dispozícii. Staré, jednotvárne umývadlá s nepeknými sifónmi sú už minulosťou. Na výber je sanita, ktorá je funkčná, praktická, ľahko udržiavateľná, dizajnová a zároveň cenovo dostupná. 

Veľké, či malé umývadlo?

Dôležitým faktom pri ich výbere je priestor, ktorý máme k dispozícii. Do malých kúpeľní volíme malé, alebo rohové umývadlá, ktoré nezaberú veľa miesta, len na umytie rúk slúžia malé umývadlá do wc. Zdanlivý nedostatok komfortu môžu nahradiť umývadlá s odkladacou plochou. Úspora miesta sa výrazne prejaví aj umiestnením skrinky pod umývadlo

Pokiaľ  sa chcete vyhnúť tlačenici pri rannej hygiene, zvoľte dvojité umývadlo. Umývadlo s dvoma batériami je výborné pre dvoch, aj pre viacčlennú rodinu. Čo sa tvaru týka, záleží len na vašom vkuse. Hranaté, oválne, či atypické umývadlá. Všimnúť by sme si mali aj tvar a hĺbku výlevky a umiestnenie vodovodnej batérie.

Závesné, zabudované, či na dosku?

Umývadlo do kúpeľne môžme umiestniť samostatne, alebo v kombinácii s kúpeľňovým nábytkom. Spôsob zabudovania je rôzny. Klasické závesné umývadlá sú najbežnejšie, odkladací priestor sa tu nachádza vzadu, v okolí batérie. Umývadlá s nohou navyše vkusne ukryjú sifón. 
Zapustené umývadlá sa ukývajú v kúpeľňovom nábytku, alebo v doske. Táto časť kúpeľne je častejšie vystavovaná vode, preto musí byť nábytok a doska z kvalitných a odolných materiálov. To isté platí aj pre umývadlá na dosku, alebo takzvané umývadlové misy.